Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen - vaření

Březen

Společně jsme navštívili cukrárnu Venézia. Samostatně jsme si vybrali a objednali pohár. To umíme dobře.

 Chování u stolu bylo perfektní. Jenom co ty časté návštěvy místnůstky označené čísly 00?img_0309.jpg

 

img_0301.jpg

 

 Bramborová kaše a holandské řízečky             img_0361.jpg

A opět zlobily lektorky. Všichni účastníci věděli, že brambory se zalijí horkou, osolenou vodou. Že? Jenom lektorky to nevěděly. Začátek jejich jmen je B a A. Kuchtík Daniel se velmi snažil při obalování řízečků, nádobí umyté od Brendy se krásně lesklo a pochvalu zaslouží Claudie za umytí podlahy novým mopem.

Mimochodem opět nás pochválila Marečkova maminka. Jo a Marek den před vařením strouhal sýr a pomáhal zpracovat masovou směs na řízečky.

 Tvarohový krém

img_0413.jpgTato "mňamka" se nám moc povedla. Lukášek a Marek pilně krájeli ovoce, Claudie míchala a Markétka zdobila. A všichni ochutnávali. Pochválil nás i pan ředitel - chutnalo mu!!!

 

 

 

Kuře na paprice

Udělat dobrou omáčku není jednoduché. Co účastník, to jiná chuť, ale nakonec se nám po dlouhém ochutnávání povedla. Umíme také uvařit těstoviny a to je někdy také věda.Co ale musíme napravit ? Naučit účastníky správně si ochutit čaj a hlavně cukr v hrníčcích s podšálkem řádně promíchat. Hrnky by mohli vyprávět!!

  img_0444.jpg                                                                    img_0465.jpg    

 

 

 

 

 

 

Velikonoční nádivka

 Velikonoční nádivku někteří účastníci ochutnali poprvé. Divili se, proč upečené kopřivy v nádivce již nepálí. Brambory na podušené cibulce jsou novinkou i pro některé lektorky. Jenom, aby se je ( brambory) naučily všechny správně uvařit. Vrchní kuchařinka Brenda měla radost, že všem chutnalo. 
img_0510.jpgimg_0516.jpg
 

 

 

 

 

 

Pokračování - duben