MISS školy

8. 12. 2016

Volba MISS A MISSÁK 2016 na naší škole

Celý měsíc se soutěžící žáci připravovali doma či ve škole a pilovali svá vystoupení – slušné chování, nástupy, představení se a hlavně volnou disciplínu. Dvakrát týdně věnovali svůj volný čas na zkoušky, aby se jim vše povedlo. A pak přišel ten dlouho očekávaný den – vystoupení před rodiči a spolužáky.

Nervozita stoupala již od rána a ve 14.00 h soutěž začala. Soutěžilo se tradičně  v několika disciplínách. Po úvodním nástupu se děti představily porotě, kdy řekly své jméno, záliby a co budou předvádět. Pro některé velmi těžký úkol vzhledem k tomu, že mnozí naši žáčci mají problémy s řečí.

Ve druhé disciplíně žáci předvedli své volné vystoupení – tanec, zpěv, básničku, scénku, hru na varhany. Všichni se velice soustředili a i přes trému předvedli hezké výkony.

Posledním číslem bylo předvedení se ve společenském obleku. Mezi jednotlivými částmi hudební kroužek zazpíval písničky a pan učitel zahrál několik písní pro rodiče a ti hádali, ze které země píseň pochází.

Po vystoupení odešla porota sčítat body a děti soutěžily v různých hrách – lovení rybiček, přenášení balonku na pálce, hod kroužků na cíl a byli odměněni sladkostmi. Po sečtení bodů jsme vyhlásili vítěze, z každé kategorie 3 žáci a dostali krásné ceny v podobě medailí, korunek, šerpy a balíčku.

Po velkém potlesku jsme se rozešli do svých domovů. V každém zúčastněném žáčkovi zůstal dobrý pocit, že se mu vše povedlo, i když někdo odcházel smutný z prohry. Nevadí, v naší soutěži je nejdůležitější zúčastnit se a dělat něco navíc než vyhrávat. A rodiče mohli být pyšní na své děti, že dokáží nejen zlobit.

Náhledy fotografií ze složky MISS školy